Euro 2012 a przyroda...
 Oceń wpis
   
Bardzo spokojnie obserwuję to co obecnie dzieje się w związku z organizacją Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Co prawda nie wierzę w te bajki o wybudowaniu i remoncie (prawie 5000km) dróg, dworców, linii kolejowych, portów lotniczych, stadionów, bazy noclegowej, czy też znacznego poprawienia stanu ośrodków zdrowia, szpitali, etc., ale zastanawiam się nad tym z zupełnie innego kąta.

Inwestorzy i wykonawcy naciskają a rząd zapowiada specustawy dotyczące przetargów, wywłaszczeń, ochrony środowiska a więc wszystko to co w jednoznaczny sposób przekuwa się na wzrost ilości i szybkości wykonania inwestycji.

Jakie zagrożenia dla środowiska płyną w związku z powyższym?

Według mnie ogromne. Nie dość, że w Polsce brakuje planów zrównoważonego rozwoju to jeszcze w obecnej sytuacji zbliżającego się Euro 2012 wszystkie inwestycje będą robione "po łebkach" a specustawy mają ograniczyć protesty "wywłaszczanych na siłę" i ograniczyć możliwości blokady "uciśnionych ekologów".

Powiem wam, że w ciemnych kolorach dla przyrody to wszystko widzę. Bardzo ciemnych...
Komentarze (1)
Wstyd narodu 2012...
 Oceń wpis
   
Dzisiejszego dnia całą Polskę obiegła fantastyczna wiadomość. Polska i Ukraina gospodarzami Mistrzostw Europy w piłce nożnej (mężczyzn) w 2012 roku!

W normalnych warunkach nawet można byłoby się cieszyć ale znając polskie realia i potencjał, radość błyskawicznie przygasa.

Bo widzę...

Już widzę te setki tysięcy zadowolonych kibiców z Francji podróżujących Polskimi Kolejami Państwowymi z prędkością większą niż szybka kolej francuska TGW.

Już widzę te setki tysięcy zadowolonych kibiców z Wysp Brytyjskich podróżujących Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, rozładowujących się na Okęciu - porcie większym i z większą przepustowością niż lotnisko Heathrow.

Już widzę te setki tysięcy zadowolonych kibiców z Niemiec podróżujących Polskimi, czteropasmowymi autostradami, szerokimi i tak płaskimi jak tor F1 Nurburgring.

Już widzę te setki tysięcy zadowolonych kibiców z Włoch doceniających Polskie makarony dwujajeczne i słodko-kwaśne sosy pomidorowe w restauracjach piękniejszych niż w Mediolanie.

Ja już to wszystko widzę. Europa zaś przejrzy na oczy w 2012 roku.
Komentarze (0)
O mnie
zoomaniak
"Świat bez wariatów byłby nienormalny"
Najnowsze komentarze
2014-05-27 17:45
guvfgadjvgfadjklugf:
PSOJ Nasze Jeże wiesza psy na Kuziomskim
idiotko bylas tam? ten facet uratowal moje zwierze, wiez lepiej waz slowa
2013-10-21 10:23
rtvagd.net:
PSOJ Nasze Jeże wiesza psy na Kuziomskim
extra blog
2009-12-07 22:05
aknk:
PSOJ Nasze Jeże wiesza psy na Kuziomskim
A przez chwile pomyślałeś kto ma je zabrać, gdzie, i za czyje pieniądze? Jakoś nie widać tłumów[...]
Kategorie
Polityka Przyroda Sport
Archiwum
Rok 2011
Rok 2009
Rok 2008
Rok 2007