PSOJ Nasze Jeże wiesza psy na Kuziomskim
 Oceń wpis
   

UWAGA! Poniższa treść została (również) opublikowana na dwóch niezależnych forach dyskusyjnych. Obrót jaki zaczyna przybierać ta sprawa jest zdumiewający.

http://klubciconia.ptaki.info.pl/forum/viewtopic.php?p=123484#123484

http://forum.przyroda.org/topics3/psoj-nasze-jeze-wiesza-psy-na-kuziomskim-vt12091.htm#328468

Do rzeczy...

Osoby Andrzeja Kuziomskiego nie trzeba specjalnie przedstawiać. To wieloletni działacz na rzecz ochrony jeży w Polsce i jak twierdzi liczna grupa lekarzy weterynarii a także naukowców - "jego działalność to krok milowy w stronę poznania gatunku" [red: jeża europejskiego] - osoba zasłużona.

Jeszcze do niedawna Andrzej Kuziomski dla PSOJ "Nasze Jeże"- Polskie Stowarzyszenie Ochrony Jeży "Nasze Jeże" - był kimś w rodzaju absolutnego autorytetu, doradcy merytorycznego, człowieka oddanego sprawie i idei, a dziś w niejasnych okolicznościach - które są wiadome chyba jedynie władzom PSOJ "Nasze Jeże" - oficjalnie robi się z niego bandytę i złodzieja. Moc tych zarzutów jest wręcz niewiarygodna. Czy słusznie?

Oto jakie komunikaty można przeczytać od kilku dni na oficjalnej stronie PSOJ "Nasze Jeże" www.naszejeze.org dotyczące Andrzeja Kuziomskiego.

Uwaga! Ponieważ komunikaty były zamieszczane a następnie przeredagowywane przez administratora w/w witryny, prezentuję ich treść w kolejności chronologicznej (zmian).

Kod:
Komunikat z dnia 05.11.2009

Szanowni Państwo
W ostatnich wypowiedziach medialnych Andrzej Kuziomski żali się, że nie otrzymuje pomocy od naszego Stowarzyszenia, co jest kłamstwem. Otrzymaliśmy szokujące informacje o przeszłości tego pana - pozującego na oddanego opiekuna jeży! Jest podstawa do podejrzenia wyłudzania na ten cel licznych darowizn. Doszły do nas też wieści o karygodnym traktowaniu jeży, z którymi przebywa. W dniu 04 listopada br. ten pan nawet uniemożliwił Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie przeprowadzenie kontroli działalności prowadzonego przezeń Ośrodka Rehabilitacji Jeży w Krakowie przy ul. Kąpielowej 4.

W związku z tym wstrzymujemy, aż do odwołania wszelką pomoc Andrzejowi Kuziomskiemu - do czasu wyjaśnienia powstałych podejrzeń przez odpowiednie organy i urzędy.


Kod:
Komunikat z dnia 07.11.2009

Szanowni Państwo
W ostatnich wypowiedziach medialnych Andrzej Kuziomski żalił się, że nie otrzymuje pomocy od naszego Stowarzyszenia, co dementujemy i wyrażamy oburzenie. W tym samym czasie otrzymaliśmy informacje o pozorowanym opiekowaniu się jeżami - w celu wyłudzania darowizn od ludzi dobrej woli. W dniu 04 listopada br. ten pan uniemożliwił Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie przeprowadzenie kontroli działalności prowadzonego przezeń Ośrodka Rehabilitacji Jeży w Krakowie przy ul. Kąpielowej 4.

W związku z tym, wstrzymujemy współpracę z Andrzejem Kuziomskim - do czasu wyjaśnienia powstałych podejrzeń i wątpliwości przez odpowiednie organy i urzędy.


Pragnę przypomnieć, że z osobą Andrzeja Kuziomskiego prowadzono w mediach bardzo energiczną akcję, której celem było zorganizowanie wystarczającej ilości osób by stworzyć wymagane ustawowo warunki do zawiązania stowarzyszenia PSOJ "Nasze Jeże", a już po samym zalegalizowaniu stowarzyszenia, czyniono wraz z nim kroki do powstania pierwszego w Polsce, a drugiego w europie pogotowia dla jeży - ośrodka rehabilitacji jeży, na czele którego miał stanąć sam Andrzej Kuziomski.

Co więc się stało, że PSOJ "Nasze Jeże" nagle zmienia zdanie o kimś za kogo dałoby sobie wcześniej uciąć głowę i stawia zarzuty takiego kalibru?

Ja w te zarzuty nie wierzę - widziałem jeże, boksy w których przebywają i rozmawiałem z Kuziomskim. Być może doszło do konfliktu interesów na linii Kuziomski-PSOJ, albo świadomie i z premedytacją wykorzystano dobre imię i autorytet Kuziomskiego, by zabezpieczyć powodzenie stowarzyszenia Jerzego i Ireny Zembrowski - PSOJ "Nasze Jeże", oraz projektu "pogotowie dla jeży" a w konsekwencji ich powodzenia - wyrugować Kuziomskiego. Ja bynajmniej odnoszę takie wrażenie.

Jedno jest pewne. Kuziomski kolejny raz został sam... ze swoimi jeżami. Jego wiara, nadzieja i miłość... chyba też.

Komentarze (40)
Wałęsa autorytetem... Generał Jaruzelski - zbrodniarz...
O mnie
zoomaniak
"Świat bez wariatów byłby nienormalny"
Najnowsze komentarze
2014-05-27 17:45
guvfgadjvgfadjklugf:
PSOJ Nasze Jeże wiesza psy na Kuziomskim
idiotko bylas tam? ten facet uratowal moje zwierze, wiez lepiej waz slowa
2013-10-21 10:23
rtvagd.net:
PSOJ Nasze Jeże wiesza psy na Kuziomskim
extra blog
2009-12-07 22:05
aknk:
PSOJ Nasze Jeże wiesza psy na Kuziomskim
A przez chwile pomyślałeś kto ma je zabrać, gdzie, i za czyje pieniądze? Jakoś nie widać tłumów[...]
Kategorie
Polityka Przyroda Sport
Archiwum
Rok 2011
Rok 2009
Rok 2008
Rok 2007